מבצע!

לוויתנים שרים בעמק – ספר מתח

75.00

“….אני מחכה כי יש בעולם עוד שכבות והן נפתחות כשמחכים”.

“השכבה הזו, שכאן, שבה אני שוכב על הגב בתוך אקווריום בתוך חדר בתוך בית קיבוצי ממש לא מיוחד, בתוך קיבוץ עם מתקן למחקר ביולוגי שמעמיד פנים שהוא חממת פלפלים, השכבה הזו היא רק שכבה אחת. יש עוד שכבות.

אני נושם בשקט, ולאט לאט מתחיל לראות את הפתח של השכבה השנייה, כמו חור באוויר”…

(מתוך הספר).


רומן מתח שמפגיש שתי דמויות יוצאות דופן : אביעד, בן ה 17, שנשלח להציל את סבו מהחממה המוזרה שהתמקמה ליד בית הקברות בקיבוץ, ומרגלית בן שושן, אמנית לחימה גלוחת ראש, שהיתה המאהבת של אביו.  השניים יוצאים למסע אפל ומרתק לחשיפת החממה, ולמפגש עם שכבות הנפש שלהם ושל כל מי שהם אוהבים.


“העולם מתפענח בפני אביעד בשכבות. בשכבה הראשונה מבינים שהלווייתנים הם יונקים ימיים שחיים בלהקה ועולים לקחת אוויר. בשלב השני מבינים איך הם מנווטים במים, את המצפן הפנימי שלהם. בשלב האחרון, המעמיק, מבינים את שירתם. כך יפענחו אביעד ומרגלית את מה שקורה בחממת הקיבוץ המסתורית, ומה זה אומר באמת “ניסויים בביולוגיה של הארכת חיים”.
(רן בן נון, “ידיעות אחרונות”).

 וכך בדיוק גם מתקדם הספר: הוא מתחיל צלול וקל, ואז הולך ומעמיק. הוא דורש קצת סבלנות ואורך רוח של לווייתנים, אבל תנו לו לגדול עליכם לאט ולנווט אתכם בדרכו. שיטת השכבות הזו היא טריק שכדאי לאמץ לחיים מוצלחים.


לוויתנים שרים בעמק״ ספרה של רונה שפריר, ( הוצאת עם עובד) היווה עבורי חווית קריאה איטית במכוון. לא רציתי שייגמר לי העונג, ויותר מזה הרגשתי שיש בו כל כך הרבה רבדים,  עומקים, ונקודות חיבור אלי. כך שנתתי לו את הזמן לחלחל בתוכי, ואני מאמינה גם שאשוב לקרוא אותו לפחות עוד פעם אחת.
(שרית פליין, “אוצר מלים”)


“הרומן, “לווייתנים שרים בעמק” שזור בעובדות אמיתיות ומסקרנות על לווייתנים. ואולם, יש בספר גם סיפור. סיפור נוגע ללב, פנטסטי, רומנטי ומותח, שעוסק לא מעט גם בזיקנה, בשנים האחרונות של החיים ובעיקר באחת השיחות הלא מדוברות ברפואה – על מצב של מונשם-מורדם”.

(מומלצי סלונט)


 

קטגוריה: