ליווי תהליך אישי

אם אתם מחפשים כיוון מקצועי חדש, עסוקים בבנייה של רעיון או יצירה

ומתלבטים איך להמשיך – ליווי תהליך אישי יכול להתאים לכם 

תהליך יצירתי הוא מצב פנימי מעניין: הוא מתאפיין בחוסר שקט… בתסכול.. .ברצון "לעשות משהו", לצד אי-ידיעה כיצד לנוע, ואיך לדייק. 
למה יצירתי? כי המצב הזה מזמין חיפוש שונה. התשובות אינן כתובות בשום ספר ולא מצויות על מדפי יעוץ הקריירה, אלא הן תשובות אינטימיות, שמזמינות שתי תנועות נפש מקבילות:

ראשית אנחנו מוזמנים להעמיק: מה קורה "בפנים", למה חוסר השקט כל כך מטלטל, מהו ה"קול קורא" שאנחנו מרגישים אבל לא יודעים לתת לו שם? מה "לא עובד" ביצירה שלי כרגע, במיזם שאני עסוק בו… בחיי??

במקביל, אנחנו צריכים לפעול. לא מספיק רק להעמיק, להרגיש, לדבר, לברר – אלא יש צורך לפגוש את "העולם", לדבר עם אנשים, לפגוש מצבים, רעיונות ואפשרויות. 

התנועה בין עומק לבין פעולה היא תנועה יצירתית. היא מזמינה את ה"יוצר" שבנו, את היכולת לבנות, לפתח את חיינו, להקשיב ולחבר בין הפנים לחוץ. 

מלווי תהליך יצירתי למדו לפגוש את שני הקטבים של הצרכים שלכם : מצד אחד המלווה יפגוש אתכם במרחב הנפשי שקשור לרצונות העמוקים ביותר שלכם, לחששות ולפחדים, ומצד שני, המלווה יודע כיצד לתמוך גם במימוש, ביכולת לדייק ולהביא משהו חדש לעולם.

שאלות ותשובות

האם ליווי תהליך יצירתי זהה לטיפול?

לא. תהליך יצירתי קשור ליכולת לנוע על הגשר שבין הרצונות הנפשיים לבין המימוש בפועל. ערכים טיפוליים מסוימים יכובדו גם בליווי: כבוד ושמירת מרחב, הכרה במורכבות, תמיכה רגשית. לצד זאת המלווה יעבוד איתכם על החיבור ביצירתי ביניכם לבין הרעיון שלכם, בינכם לבין אפשרויות המימוש.
המלווים למדו לזהות את ההבדל בין ליווי לטיפול, ובמצבים מסוימים יפנו אתכם למטפל שיעבוד אתכם במקביל לליווי היצירתי.

מהי ההכשרה של מלווה תהליך יצירתי?

לכל אחד מהמלווים מגוון הכשרות בתחומים נלווים: הנחייה, טיפול, יעוץ, מיינדפולנס, אימון ועוד. כולם בעלי הכשרה בהתמקדות (פוקוסינג). לצד זאת הם סיימו שנת הכשרה כמלווי תהליך, שם למדו להתבונן לעומק על מרכיבי התהליך היצירתי והיכולת לעבוד עם אדם אחר בהקשר זה. מלווי תהליך מקבלים גם הדרכות (סופרוויז'ן) ותמיכה.

חשוב להבין שהשונות בין האנשים היא חלק ממה שרצינו להביא לליווי. כל מלווה מביא איתו "סל כישורים" אנושי ופורמלי וזהו חלק מהייחוד שאנו מקדמים.

מהו אורך התהליך?

כאשר עבדתי באופן אישי בליווי (כיום אינני עושה זאת), היו מקרים שבהם אנשים הגיעו לשניים או שלושה מפגשים של כשעה וחצי, פענחו מפה יצירתית, התבוננו על כיווני הדרך והלכו לדרכם עם מה שביקשו להשיג.

היו גם תהליכים שארכו שש או שבע שנים, ולפעמים אנשים הגיעו למפגשים לאורך חצי שנה, וחזרו לתהליך היצירתי אחרי שנה או שנתיים, לצורך "קפיצת מדרגה" נוספת.  

בכל מקרה, תמיד העמדנו על השולחן המשותף את ה"פרויקט" שאליו נתייחס בליווי (למשל: הפרויקט של כתיבת ספר, הפרויקט של גילוי הצעד הבא שלי בעולם המקצועי, ועוד). בדקנו (בהתמקדות) מרכיבי עומק נוספים, והחלטנו ביחד איך וכיצד לגשת לתהליך.  

מה אקבל בתהליך?

ליווי תהליך יצירתי הוא מרחב שעדיין לא מוכר לרוב האנשים,  ולכן יש להניח שהחוויה תפתיע אתכם.  התהליך מכיל צורות עבודה לא כל כך מוכרות. למשל: עבודה עם ה"חומרים הראשוניים" של התחום שלכם, הקשבה לכם ולאיך שאתם מרגישים, לצד הקשבה למיזם שלכם (כסוג של  "ישות עצמאית"), ועוד.

בתהליך יהיו חלקים שיראו כמו כל טיפול – הקשבה, העמקה התמקדותית, בירור ושיחה. לצד חלקים שיראו לגמרי אחרת: עבודה עם השראה, עם תשוקה, בניית "מפות התקדמות יצירתיות", עבודה עם "מספר הסיפורים שבכם"… ועוד ועוד.

במיטבו, תהליך יצירתי יתמוך ביכולת שלכם לנהל מערכת יחסים בריאה עם הדבר שאתם מקדמים כרגע (המיזם, הרעיון וכו).  

בסיום תהליך תרגישו שהרעיונות שלכם ברורים יותר, שהתחלתם לעבוד על חלקם (לפחות ברמת הפרוטוטייפ), שהתקדמתם בהבנה שלכם איך אתם מתנהלים בעולם היצירתי.

מה העלות של התהליך?

תהליך ליווי קשור למיומניות נוספות של כל מלווה, ועל כן העלות משתנה בהתאם. פנו למלווים ובדקו איתם.

אנא מלאו את כל הפרטים לקבלת רשימת המלווים: