התמקדות עוסקת בידע פנימי. במשהו שאתם "מרגישים שאתם יודעים", אבל המלים לא תמיד נמצאות שם כדי לתאר. ידע פנימי קיים אצל כל אדם. בעולם המקצועי, מצטבר ידע פנימי רב (לצד הידע החיצוני).

מיאהי צ'ינסקנמיאהי, חוקר היצירתיות הידוע, תיאר את הידע הפנימי כבסיס לאינטיליגנציה יצירתית – כלומר ליכולת ליצור, להמציא, לחקור אזורי תוכן ועניין חדשים בתוך התחום המקצועי שלכם. 

בתשובה לשאלה – כן, כל אדם שיש לו מוטיבציה לפגוש את הידע הפנימי  שלו יכול ללמוד התמקדות.

ההתמקדות (פוקוסינג) היא פרקטיקה וגם פילוסופיה שפותחה על בסיס של מחקר אקדמי (אוני' שיקגו, שנות ה 60'). במרכז המחקר האקדמי היתה השאלה : מה מאפשר שינוי? התשובה של ההתמקדות לכך – שינוי מתאפשר כתוצאה ממגע של האדם עצמו עם ידע פנימי, תחושתי, שקיים בתוכו.  ניתן לקרוא על כך עוד באתר של המכון הבינלאומי להתמקדות.

ההתמקדות איננה תיאוריה רוחנית, על אף שהיא מכבדת תיאוריות כמו מיינפולנס ובודהיזם. ההבדל היא במקור הגישה, ובשאלה לאן היא מכוונת. כאמור, המקור של התמקדות הוא אקדמי, והיא מכוונת לאפשר לאנשים כלי ליצירת שינוי שנמצא בתוכם פנימה.

התמקדות תעניק לך כלי לכל החיים: זהו כלי של הקשבה עצמית (להבין מה אתה עצמך רוצה…), וכלי לתקשורת עם אחרים. בנוסף, בהתמקדות בגישה יצירתית, נבחן גם את התפיסות היצירתיות שלך לגבי עצמך, וכיצד תוכל לבטא יחודיות בכל תחום.

התוכנית הבסיסית תספיק בהחלט לכל אדם שמבקש כלי לעצמו ולסביבתו. הסמכה בהתמקדות מתאימה למי שרוצה להפוך למקצועי בתחום.

זוהי תוכנית מושקעת במיוחד. היא כוללת תמיכה מקצועית רחבה, שלי כמנחה ושל צוות ללמוד לעוף. אנחנו מעניקים התמקדות אחת אישית ללא תשלום נוסף, חומרי הקורס מוקלטים כולם, מצגות נשלחות אליכם הביתה, ויש אפשרויות רבות לתרגול. חומרי הלימוד בתוכנית הם (בחלקם) יחודיים, ופותחו במיוחד ללומדים בה. בעיקר בחיבור לחלק של פעולה יצירתית.

יצירתיות היא חלק טבעי מהתמקדות. כל מקום שבו אנו מבקשים ליצור שינוי בחיינו – הוא יצירתי בהגדרתו (דורש מאיתנו לעזוב את המוכר ולנקוט באופני חשיבה ופעולה שונים מאלה שהיינו רגילים אליהם. ). היצירתיות היא טבעית ושייכת לכל אדם, אבל אנשים רבים לא מזהים את המרכיב היצירתי שבחייהם, לרוב בשל נסיבות היסטוריות. אנחנו מזמינים אתכם להינות מהחלק הזה.. ולקחת אותו לחייכם ברוחב לב.

לומדים אנשי מקצוע מתחומים שונים, בהם מנהלים ומנהלות, יוצרים (כמו בימאים וכותבים), אדריכלים ומנהלי פרוייקטים בהיי טק, מנהלי ומנהלות משאבי אנוש, רופא אחד או שניים… אנשי חינוך ועוד רבים.

זהו לא קורס מטפלים, והוא לא מתמקד בטיפול.

לצערנו, זה בלתי אפשרי. ההתמקדות נבנית צעד אחרי צעד ומפגש אחד לא ילמד אותך על מהות הקורס כולו. תוכל לעבור התמקדות אישית אצל ממקד מוסמך (בתשלום נפרד) כדי לבחון את התחום. אך גם מהלך זה לא ילמד אותך על מה שיקרה לך בלימודים.  במקרה שאחרי שבועיים לא תרצה להמשיך בלימודים, יוחזר לך 75% מהסכום.

כן. התמקדות היא תהליך מפתיע. תמצאו את עצמכם מגלים פינות מרתקות שלא ידעתם על קיומן. התהליך יכול להיות מאתגר לפעמים, אך בסיומו התחושה היא שקיבלתם שפה וכלי שיש להם ערך עצום.

רוצים לשמוע עוד?